kwiecień 2021

Włącz Leasing Online – kiedy, jeśli nie teraz?

W 2020 roku BNP Paribas Leasing Services we współpracy z Ailleron wdrożył dla swoich Klientów Portal Klienta pod hasłem: „Włącz leasing online”. Jeszcze wtedy nikt nie przypuszczał, że po miesiącu od wdrożenia właśnie to narzędzie nabierze kluczowego znaczenia i w najbliższej przyszłości będzie stanowić jeden z głównych kanałów komunikacyjnych firmy z jej klientami.

Portal Klienta spotyka się z pozytywnym odbiorem wśród klientów firmy leasingowej, a liczba zalogowanych klientów rośnie z dnia na dzień. Wprowadzone rozwiązanie  idealnie wpisuje się w potrzeby rynku w okresie pandemii, w którym wszyscy musimy nauczyć się funkcjonować.

Wdrożenie Portalu w BNP Paribas Leasing Services to przede wszystkim wspólny wysiłek zespołów wdrożeniowych po obu stronach. Duża determinacja, motywacja oraz wiara w sens tworzenia i implementacji tego rodzaju rozwiązań sprawiła, że od pierwszych dni od udostępnienia Portalu klientom zyskał on pozytywne opinie.

Przekazany na pierwszym etapie do wyselekcjonowanej i tzw. zaufanej grupy odbiorców Portal po krótkim okresie testowania okazał się narzędziem intuicyjnym. Jest on również niezwykle przydatny, szczególnie w kontekście zapewnienia usług, które do tej pory wymagały bezpośredniego kontaktu z pracownikiem obsługi w firmie leasingowej. Wśród głównych zalet, które wymieniają klienci korzystający z Portalu warto podkreślić:

 1. Stały dostęp 24h sprawiający, że wszystkie dane księgowe i rozrachunki są zawsze pod ręką
 2. Wygodne e-faktury, co oznacza koniec z papierem i możliwość swobodnego pobierania swoich faktur w pdf
 3. Składanie wniosków online, czyli możliwość załatwienia sprawy bez dzwonienia i wizyt w oddziałach
 4. Nieograniczony dostęp do danych dotyczących umów, możliwość pobierania harmonogramów, itp.
 5. Technologia Responsive Web Design zapewnia wygodne korzystanie z systemu na dowolnym urządzeniu (laptop, tablet, smartfon) i w dowolnym miejscu.

Firmy leasingowe szczególnie teraz dostrzegają coraz większe zainteresowanie klientów zdalnymi możliwościami interakcji oraz rosnące oczekiwania co do rozwoju nowych usług. W rezultacie tych obserwacji mają one na celu zapewnienie kompleksowej obsługi wszystkich procesów sprzedażowych i posprzedażowych w kanale online.

Trudno przewidzieć, jak będzie dalej wyglądał dalszy przebieg działań związanych z pandemią, z którą wszystkim nam przyszło się zmierzyć. Jedno jednak wydaje się pewne: jest to swoisty egzamin dla firm różnych branż, który zweryfikuje na ile są one gotowe świadczyć swoje usługi w środowiskach online wyłącznie z wykorzystaniem zdalnych narzędzi komunikacji. Nauka płynąca z tego doświadczenia pozostanie z nami na długo, a kto wie, czy nie na zawsze odmieni sposób dostarczania produktów i świadczenia wielu usług w tym m.in. przez firmy leasingowe. Bacznie obserwujemy co się dzieje wokół nas i będziemy reagować jako dostawca technologii #LeasingOnline, aby zapewnić obsługę dynamicznie zmieniających się potrzeb leasingodawców i ich klientów.

Autor
Paweł Krasuski
LeaseTech - Executive Sales Director
LinkedIn profile:

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

Paweł Krasuski

Executive Sales Director +48 506 967 246

  Ailleron
  al. Jana Pawła II 43b
  Budynek Podium Park
  31-864 Kraków